Logga in

Du måste vara återförsäljare för att logga in.


Glömt användarnamn/lösenord? Klicka här

Ny kund?

Vill du bli kund hos oss måste du registrera dig.

Kontakta oss

Här har du möjlighet att enkelt komma i kontakt med oss. Vänligen kryssa i om du är en återförsäljare eller konsument så att vi kan svara er på bästa möjliga sätt. Du måste vara återförsäljare för att bli kund hos PAUL BRUNNGÅRD AB

* Obligatoriska uppgifter

PAUL BRUNNGÅRD AB

Elementgatan 10

SE-504 64 Borås

Telefon: +46 (0)33 723 23 00

Fax: +46 (0)33 723 23 23

E-post: info@paulbrunngard.com

Våra öppettider

Måndag-torsdag 08.00-17.00.

Fredag 08.00-16.00.

Dag före röd dag och afton 08.00-15.00.

Kundcenter

Dennis Johansson

Head of Customers

Tel: 033 723 23 00

info@brunngard.se

Hanna Karlsson

Customer Service

Tel: 033 723 23 00

info@brunngard.se

Marknad och försäljning

Lars Johansson

Chief Marketing & Sales Officer

Mobil: 0708 25 14 76

lars.johansson@brunngard.se

Johan Larsson

Brand Director, Shoe Shame

Växel: 033 723 23 00

johan.larsson@shoeshame.se

Paul Brunngård

Brand Director, 52bones

Växel: 033 723 23 00

paul.brunngard@brunngard.se

Ann-Sofie Brunngård

Marketing, 52bones

Växel: 033 723 23 00

ann-sofie.brunngard@brunngard.se

Victor Freiding

Key Account Manager, Sverige

Mobil: 0730 89 67 50

victor.freiding@brunngard.se

Christian Olihn

Key Account Manager, Sverige

Mobil: 0708 74 28 84

christian.olihn@brunngard.se

Tobias Hansmark

Field Manager, Sverige

Mobil: 0705 57 23 03

tobias.hansmark@brunngard.se

Mattias Nyberg

Field Manager, Sverige

Mobil: 0708 26 67 77

mattias.nyberg@brunngard.se

Björn Pettersson

Field Manager/Imbox, Sverige

Mobil: 0735 19 02 95

bjorn.pettersson@brunngard.se

Cecilia Borgstrand

Brand Manager, Sverige

Mobil: 0735 281914

cecilia.borgstrand@brunngard.se

Henrik Johansson

Key Account Manager, Norge

Mobil: +47 959 79 109

henrik.johansson@brunngard.se

Johan Forsström

Key Account Manager, Finland

Mobil: +358 (0)40510 96 99

johan.forsstrom@brunngard.com

Mikael Forsström

Key Account Manager, Finland

Mobil: +358 (0)40 56 44 505

mikael.forsstrom@brunngard.com

Ben Lindström

Key Account Manager, Finland

Mobil: +358 (0)40 093 94 88

ben.lindstrom@brunngard.com

Tiia Rahkola

Field Manager, Finland

tiia.rahkola@brunngard.com

Ekonomi

Simon Dahl

Chief Financial Officer

simon.dahl@brunngard.se

Maria Tillander

Chief of Accountant

maria.tillander@brunngard.se

Åsa Skoglund

Accountant Assistent

asa.skoglund@brunngard.se

Produkt

Elin Lundström

Product Manager

elin.lundstrom@brunngard.se

Jennifer Elze

Product Coordinator

jennifer.elze@brunngard.se

Sandra Grönberg

Mammaledig

sandra.gronberg@brunngard.se

Logistik/Lager

Tobias Markgård

Chief Purchase Officer

tobias.markgard@brunngard.se

Johanna Grafström

Purchaser

johanna.grafstrom@brunngard.se

Affärsutveckling

Paul Brunngård

Business Developer

Växel: 033 723 23 00

paul.brunngard@brunngard.se

Marcus Askenbom

E-commerce Manager

Växel: 033 723 23 00

marcus.askenbom@brunngard.se

Anders Sundström

Brand Manager

Växel: 033 723 23 00

anders.sundstrom@brunngard.se

VD

Ludwig Alholt

Chief Executive Officer

Mobil: 033 723 23 00

ludwig.alholt@brunngard.se

Reklamfilm Springyard
Facebook

Om PAUL BRUNNGÅRD AB

PAUL BRUNNGÅRD AB grundades 1983 av familjen Brunngård och har genom ett starkt produkterbjudande, en tydlig försäljningsmetodologi och en effektiv logistik, etablerat sig som den ledande aktören inom skotillbehör i Norden. Hos Brunngård finns en sann passion och en strävan att alltid gå ett steg längre för att erbjuda ett oöverträffat sortiment med en tydlig hållbarhetstanke. Produktportföljen består av sko- och fotrelaterade produkter och rymmer en mängd starka varumärken, både egna och externa.


Brunngård är ett stolt stödföretag till Naturskyddsföreningen.
PAUL BRUNNGÅRD ABElementgatan 10504 64 BoråsTfn: +46 3372323 00Fax: +46 337232323
E-post: info@paulbrunngard.com
Du hittar oss även på: