Logga in

Du måste vara återförsäljare för att logga in.


Glömt användarnamn/lösenord? Klicka här

Ny kund?

Vill du bli kund hos oss måste du registrera dig.

Kontakta oss

Här har du möjlighet att enkelt komma i kontakt med oss. Vänligen kryssa i om du är en återförsäljare eller konsument så att vi kan svara er på bästa möjliga sätt. Du måste vara återförsäljare för att bli kund hos Brunngård.

* Obligatoriska uppgifter

Brunngård Group AB

Elementgatan 10

SE-504 64 Borås

Telefon: +46 (0)33 723 23 00

Fax: +46 (0)33 723 23 23

E-post: info@brunngard.se

Våra öppettider

Måndag-torsdag 08.00-17.00.

Fredag 08.00-16.00.

Dag före röd dag och afton 08.00-15.00.

Kundcenter

Dennis Johansson

Head of Customers

Tel: 033 723 23 00

info@brunngard.se

Lisbeth Baek-Andersson

Customer Service

Tel: 033 723 23 00

info@brunngard.se

Hanna Karlsson

Customer Service

Tel: 033 723 23 00

info@brunngard.se

Marknad

Lars Johansson

Chief Marketing Officer

Mobil: 0708 25 14 76

lars.johansson@brunngard.se

Henrik Claesson

Head of Sales

Mobil: 0735 19 02 90

henrik.claesson@brunngard.se

Niclas Andersson

Head of Digital

Mobil: 0708 70 81 34

niclas.andersson@brunngard.se

Patrik Granqvist

Key Account

Mobil: 0735 19 02 94

patrik.granqvist@brunngard.se

Victor Freiding

Key Account

Mobil: 0730 89 67 50

victor.freiding@brunngard.se

Henrik Johansson

Key Account Manager, Norge

Mobil: +47 959 79 109

henrik.johansson@brunngard.com

Mattias Nyberg

Field Manager

Mobil: 0708 26 67 77

mattias.nyberg@brunngard.se

Björn Pettersson

Field Manager

Mobil: 0735 19 02 95

bjorn.pettersson@brunngard.se

Ann-Sofie Brunngård

PR Manager

Mobil: 033 723 23 03

ann-sofie.brunngard@brunngard.se

Marcus Hallberg

Web Designer

Tel: 033-723 23 17

marcus.hallberg@brunngard.se

Cecilia Borgstrand

Marketing Coordinator

Mobil: 0735 28 19 14

cecilia.borgstrand@brunngard.se

Ekonomi

Simon Dahl

Chief Financial Officer

Tel: 033 723 23 11

simon.dahl@brunngard.se

Maria Tillander

Chief of Accountant

Tel: 033 723 23 31

maria.tillander@brunngard.se

Åsa Skoglund

Accountant Assistent

Tel: 033 723 23 06

asa.skoglund@brunngard.se

Produkt/Inköp

Sandra Grönberg

Product Manager

Tel: 033 723 23 09

sandra.gronberg@brunngard.se

Elin Lundström

Senior Product Coordinator

elin.lundstrom@brunngard.se

Martina Edvardsson

Product Coordinator

Tel: 0761 72 38 58

martina.edvardsson@brunngard.se

Jennifer Elze

Product Coordinator

Tel: 0735 19 02 96

jennifer.elze@brunngard.se

Anette Viktorsson

Purchaser

Tel: 033 723 23 07

anette.viktorsson@brunngard.se

Johanna Grafström

Purchaser

Tel: 033 723 23 08

johanna.grafstrom@brunngard.se

Logistik/Lager

Tobias Markgård

Chief Purchase Officer

Tel: 033 723 23 32

tobias.markgard@brunngard.se

Georges Mangos

Operative Warehouse Manager

Tel: 033 723 23 07

Mobil: 073 096 67 50

georges.mangos@brunngard.se

VD/Affärsutvecklare

Ludwig Alholt

Chief Executive Officer

Växel: 033 723 23 00

ludwig.alholt@brunngard.se

Paul Brunngård

Business Developer

paul.brunngard@brunngard.se

Reklamfilm Springyard
Facebook

Om Brunngård

Brunngård grundades 1983 av familjen Brunngård och har genom ett starkt produkterbjudande, en tydlig försäljningsmetodologi och en effektiv logistik, etablerat sig som den ledande aktören inom skotillbehör i Norden. Hos Brunngård finns en sann passion och en strävan att alltid gå ett steg längre för att erbjuda ett oöverträffat sortiment med en tydlig hållbarhetstanke. Produktportföljen består av sko- och fotrelaterade produkter och rymmer en mängd starka varumärken, både egna och externa.


Brunngård är ett stolt stödföretag till Naturskyddsföreningen.
Brunngård GroupElementgatan 10504 64 BoråsTfn: +46 3372323 00Fax: +46 337232323E-post: info@brunngard.se
Du hittar oss även på: