Logga in

Du måste vara återförsäljare för att logga in.


Glömt användarnamn/lösenord? Klicka här

Ny kund?

Vill du bli kund hos oss måste du registrera dig.

Meny

Kontakta oss

Här har du möjlighet att enkelt komma i kontakt med oss. Vänligen kryssa i om du är en återförsäljare eller konsument så att vi kan svara er på bästa möjliga sätt. Du måste vara återförsäljare för att bli kund hos Brunngård.

* Obligatoriska uppgifter

Brunngård Group AB

Elementgatan 10

SE-504 64 Borås

Telefon: +46 (0)33 723 23 00

Fax: +46 (0)33 723 23 23

E-post: info@brunngard.se

Våra öppettider

Måndag-torsdag 08.00-17.00.

Fredag 08.00-16.00.

Dag före röd dag och afton 08.00-15.00.

Kundcenter

Dennis Johansson

Customer Service Manager

Tel: 033-723 23 00

info@brunngard.se

Lisbeth Baek-Andersson

Customer Service

Tel: 033-723 23 00

info@brunngard.se

Hanna Karlsson

Customer Service

Tel: 033-723 23 00

info@brunngard.se

Försäljning

Henrik Claesson

Sales Manager

Växel: 033-723 23 00

Mobil: 0735-19 02 90

henrik.claesson@brunngard.se

Henrik Johansson

Key Account Manager, Norge

Växel: 033-723 23 00

Mobil: +47 959 79 109

henrik.johansson@brunngard.com

Niclas Andersson

Key Account Manager

Växel: 033-723 23 00

Mobil: 0708-70 81 34

niclas.andersson@brunngard.se

David Roy

Key Account Manager

Växel: 033-723 23 00

Mobil: 0707-88 23 16

david.roy@brunngard.se

Patrik Granqvist

Field Sales, Stockholm

Växel: 033-723 23 00

Mobil: 0735-19 02 94

patrik.granqvist@brunngard.se

Victor Freiding

Field Sales, Södra Sverige, Gotland

Växel: 033-723 23 00

Mobil: 0730-89 67 50

victor.freiding@brunngard.se

Mathias Westberg

Field Sales, Mellersta Sverige

Växel: 033-723 23 00

Mobil: 0708-26 67 50

mathias.westberg@brunngard.se

Mattias Nyberg

Field Sales, Västra Sverige

Växel: 033-723 23 00

Mobil: 0708 26 67 77

mattias.nyberg@brunngard.se

Jonas Johansson

Field Sales, Östergötland, Öland, Gotland, Norra Norrland

Växel: 033-723 23 00

Mobil: 0735-19 02 95

jonas.johansson@brunngard.se

Ekonomi/Administration

Maria Andersson

CFO

Tel: 033-723 23 11

maria.andersson@brunngard.se

Maria Tillander

Chief of Accountant

Tel: 033-723 23 31

maria.tillander@brunngard.se

Åsa Skoglund

Accountant Assistent

Tel: 033-723 23 06

asa.skoglund@brunngard.se

Produkt/Inköp

Sandra Grönberg

Product Manager

Tel: 033-723 23 09

sandra.gronberg@brunngard.se

Tobias Markgård

Chief Purchase Officer

Tel: 033-723 23 32

tobias.markgard@brunngard.se

Martina Edvardsson

Product Coordinator

Tel: 0761-72 38 58

martina.edvardsson@brunngard.se

Jennifer Elze

Product Coordinator

Tel: 0735-19 02 96

jennifer.elze@brunngard.se

Anette Viktorsson

Purchaser

Tel: 033-723 23 07

anette.viktorsson@brunngard.se

Johanna Grafström

Purchaser

Tel: 033-723 23 08

johanna.grafstrom@brunngard.se

Marknad

Martin Nilsson

Marketing Manager

martin.nilsson@brunngard.se

Cecilia Kullberg Borgstrand

Marketing Coordinator

Tel: 033-723 23 34

cecilia.borgstrand@brunngard.se

Marcus Hallberg

Web Developer

Tel: 033-723 23 17

marcus.hallberg@brunngard.se

Ann-Sofie Brunngård

Content Manager

Tel: 033-723 23 03

annsofie.brunngard@brunngard.se

Logistik/Lager

Georges Mangos

Operative Warehouse Manager

Tel: 033-723 23 07

Mobil: 073-096 67 50

georges.mangos@brunngard.se

VD/Affärsutvecklare

Ludwig Alholt

CEO

Växel: 033-723 23 00

ludwig.alholt@brunngard.se

Lars Johansson

Vice President

Växel: 033-723 23 00

lars.johansson@brunngard.se

Paul Brunngård

Business Developer

paul.brunngard@brunngard.se

Reklamfilm Springyard
Facebook

Om Brunngård

Brunngård grundades 1983 av familjen Brunngård och har genom ett starkt produkterbjudande, en tydlig försäljningsmetodologi och en effektiv logistik, etablerat sig som den ledande aktören inom skotillbehör i Norden. Hos Brunngård finns en sann passion och en strävan att alltid gå ett steg längre för att erbjuda ett oöverträffat sortiment med en tydlig hållbarhetstanke. Produktportföljen består av sko- och fotrelaterade produkter och rymmer en mängd starka varumärken, både egna och externa.


Brunngård är ett stolt stödföretag till Naturskyddsföreningen.
Brunngård GroupElementgatan 10504 64 BoråsTfn: +46 3372323 00Fax: +46 337232323E-post: info@brunngard.se
Du hittar oss även på: