Logga in

Du måste vara återförsäljare för att logga in.


Glömt användarnamn/lösenord? Klicka här

Ny kund?

Vill du bli kund hos oss måste du registrera dig.

Kontakta oss

Här har du möjlighet att enkelt komma i kontakt med oss. Vänligen kryssa i om du är en återförsäljare eller konsument så att vi kan svara er på bästa möjliga sätt. Du måste vara återförsäljare för att bli kund hos Brunngård.

* Obligatoriska uppgifter

Brunngård Group AB

Elementgatan 10

SE-504 64 Borås

Telefon: +46 (0)33 723 23 00

Fax: +46 (0)33 723 23 23

E-post: info@brunngard.se

Våra öppettider

Måndag-torsdag 08.00-17.00.

Fredag 08.00-16.00.

Dag före röd dag och afton 08.00-15.00.

Kundcenter

Dennis Johansson

Head of Customers

Tel: 033 723 23 00

info@brunngard.se

Lisbeth Baek-Andersson

Customer Service

Tel: 033 723 23 00

info@brunngard.se

Marknad

Lars Johansson

Chief Marketing Officer

Mobil: 0708 25 14 76

lars.johansson@brunngard.se

Henrik Claesson

Head of Sales

Mobil: 0735 19 02 90

henrik.claesson@brunngard.se

Niclas Andersson

Head of Digital

Mobil: 0708 70 81 34

niclas.andersson@brunngard.se

Hanna Karlsson

Sales & Event Coordinator

Mobil: 0735 19 02 98

hanna.karlsson@brunngard.se

Patrik Granqvist

Account Manager

Mobil: 0735 19 02 94

patrik.granqvist@brunngard.se

Victor Freiding

Account Manager

Mobil: 0730 89 67 50

victor.freiding@brunngard.se

Christian Olihn

Key Account Manager, Sverige

Mobil: 0708 74 28 84

christian.olihn@brunngard.se

Henrik Johansson

Key Account Manager, Norge

Mobil: +47 959 79 109

henrik.johansson@brunngard.se

Johan Forsström

Key Account manager, Finland

Mobil: +358 (0)40510 96 99

johan.forsstrom@brunngard.com

Mikael Forsström

Key Account manager, Finland

Mobil: +358 (0)40 56 44 505

mikael.forsstrom@brunngard.com

Ben Lindström

Key Account Manager, Finland

Mobil: +358 (0)40 093 94 88

ben.lindstrom@brunngard.com

Tiia Rahkola

Field Manager, Finland

tiia.rahkola@brunngard.com

Tobias Hansmark

Field Manager

Mobil: 0705 57 23 03

tobias.hansmark@brunngard.se

Michaela Lindblom

Field Manager

Mobil: 0708 26 67 50

michaela.lindblom@brunngard.se

Mattias Nyberg

Field Manager

Mobil: 0708 26 67 77

mattias.nyberg@brunngard.se

Björn Pettersson

Field Manager

Mobil: 0735 19 02 95

bjorn.pettersson@brunngard.se

Ann-Sofie Brunngård

PR Manager

ann-sofie.brunngard@brunngard.se

Marcus Hallberg

Web Designer

Mobil: ‭0703 10 76 15‬

marcus.hallberg@brunngard.se

Cecilia Borgstrand

Marketing Coordinator

Mobil: 0735 28 19 14

cecilia.borgstrand@brunngard.se

Ekonomi

Simon Dahl

Chief Financial Officer

simon.dahl@brunngard.se

Maria Tillander

Chief of Accountant

maria.tillander@brunngard.se

Åsa Skoglund

Accountant Assistent

asa.skoglund@brunngard.se

Produkt/Inköp

Sandra Grönberg

Product Manager

sandra.gronberg@brunngard.se

Elin Lundström

Senior Product Coordinator

elin.lundstrom@brunngard.se

Jennifer Elze

Product Coordinator

jennifer.elze@brunngard.se

Jennifer Gabre

Product & Marketing Coordinator

jennifer.gabre@brunngard.se

Johanna Grafström

Purchaser

johanna.grafstrom@brunngard.se

Jonas Näslund

Purchaser

jonas.naslund@brunngard.se

Logistik/Lager

Tobias Markgård

Chief Purchase Officer

tobias.markgard@brunngard.se

Georges Mangos

Operative Warehouse Manager

Mobil: 073 096 67 50

georges.mangos@brunngard.se

VD/Affärsutvecklare

Ludwig Alholt

Chief Executive Officer

Växel: 033 723 23 00

ludwig.alholt@brunngard.se

Paul Brunngård

Business Developer

paul.brunngard@brunngard.se

Reklamfilm Springyard
Facebook

Om Brunngård

Brunngård grundades 1983 av familjen Brunngård och har genom ett starkt produkterbjudande, en tydlig försäljningsmetodologi och en effektiv logistik, etablerat sig som den ledande aktören inom skotillbehör i Norden. Hos Brunngård finns en sann passion och en strävan att alltid gå ett steg längre för att erbjuda ett oöverträffat sortiment med en tydlig hållbarhetstanke. Produktportföljen består av sko- och fotrelaterade produkter och rymmer en mängd starka varumärken, både egna och externa.


Brunngård är ett stolt stödföretag till Naturskyddsföreningen.
Brunngård GroupElementgatan 10504 64 BoråsTfn: +46 3372323 00Fax: +46 337232323E-post: info@brunngard.se
Du hittar oss även på: